Якщо в Туреччині королівські коштовності ви можете побачити тільки на території палацу Топкапи, де для цього виділена ціла експозиція, то в Єгипті пішли набагато далі, створивши для експонування спеціальний музей.

Королівський музей ювелірних прикрас знаходиться в Олександрії. Його називають одним з найбільших музеїв світу, так як він займає площу близько 4185 квадратних метрів. На території музею виставлені прикраси, якими володіла остання династія королів Єгипту, починаючи з Мухаммеда Алі і закінчуючи Фаруком.

Як відомо, в Єгипті дуже багато цікавих музеїв, але більша частина з них роповідає про давні часи фараонів. Королівський музей ювелірних прикрас належить до тих небагатьох, чиї експозиції висвітлюють роки, що передують нашому часу.

Особливості експозиції музею

В експозиції королівського музею ювелірних прикрас виставлено більше 11 000 експонатів. До її складу входить колекція, яка належала безпосередньо принцу Мухаммеду Алі Тауфіку, ​​в яку входять:

  • 12 чашок;
  • 2753 коштовних каменів і діамантів;
  • грошовий мішок, виконаний з чистого золота.

Більшість експонатів відноситься до часів правління онука Мухаммеда Алі — хедива Ісмаїла. Цей правитель запрошував знаменитих художників і ювелірів для створення золотих прикрас і антикварних виробів, які використовувалися згодом для прикраси палаців і будинків.

Біля входу в музей виставлені портрети короля Фуада і Мухаммеда Алі. Від входу ми відразу ж потрапляємо в перший зал, де виставлені дві колекції ювелірних прикрас, інкрустованих діамантами та іншими дорогоцінними каменями. Однією з колекцій володіла принцеса Шівакіар, яка була першою дружиною короля Фуада. Другу колекцію створили майстри зі знаменитого французького ювелірного будинку Boucheron, нею володіла королева Фаріде, дружина короля Фарука.

У другому залі музею виставлені полотна, що належали принцесі Фатімі-ель-Захра. Крім того на території королівського музею коштовностей можна побачити медалі, які королі дарували членам своїх сімей, керівникам держави та іншим високопоставленим особам. Найвідомішою вважається медаль, створена королівською ювелірною компанією Єгипту Tewifk Bishay для Назлі — першої дружини короля Фуада. У колекції знаходиться золотий контейнер, намисто з аметисту і знак жіночого товариства Червоного півмісяця.

Музей відвідують переважно туристи, хоча тут можна зустріти і єгиптян. Останні приходять з дітьми шкільного віку. Працює музей щодня, з 9 ранку і до 16.00. Вартість квитка цілком прийнятна: гості з інших країн заплатять за вхід всього 20 єгипетських фунтів.