Невелике туристичний селище Карахаїт знаходиться неподалік знаменитого Памуккале. Це відмінне місце з десятком сучасних готелів і приблизно п’ятдесятьма пансіонатами. На вулицях дуже багато туристів, причому в будь-який час року.

Якщо ви подорожуєте самостійно, то в Карахаїт найкраще добиратися з адміністративного центру Денізлі на автобусі. До слова, місцевий автовокзал вже пам’ятка: для збереження ландшафту і навколишнього середовища його розмістили під поверхнею грунту, висадивши зверху газон. Для того, щоб відправиться в Карахаїт, вам знадобиться маршрут номер 76.

Екскурсія по курорту

Практично все селище поглинула галузь туризму. На цій порівняно невеликій ділянці землі цілих п’ять готелів 5 *. Карахаїт вдало розташований: недалеко до Памуккале, та й свої термальні джерела є. Тут ночують як організовані групи, які відпочивали в Памуккале, так і ті, хто подорожує по Туреччині самостійно.

У гарному готелі обов’язково повинні бути:

  • підроблена брила з туфу, нерідко цілий штучний травертин;
  • басейн з неочищеною термальною водою.

У джерелах Карахаїта і Памуккале б’ють води з різних горизонтів, причому в цьому селищі температура вод істотно вища- цілих 59 градусів. Відзначимо, що на сусідньому термальному курорті температура води становить близько 36 градусів. Грунт і повітря Карахаїта багаті радоном, який пригнічує рецептори, отже, діє як заспокійливе.

Головна площа селища, як і багато вуличок, вимощено акуратною плиткою. У центрі — недобудований пам’ятник Ататюрку. Як обов’язковий атрибут — величезний штучний туф з мінеральною водою.

За складом воду селища можна назвати гідрокарбонатною кальцієвою. Пити її варто тільки в тих місцях, де вона б’є безпосередньо з землі, а не приходить від джерела по трубах.

На території селища є вілли, побудовані турецькими сім’ями, відпочиваючими тут щороку. Турки не хочуть знімати готелі кожен раз, тому по можливості купують нерухомість. Багаті родини будують цілі гостьові будинки.

На відміну від готелю, номер в пансіонаті може коштувати від 30 до 50 лір, а в приватному секторі можна зняти кімнатку за 20 лір на добу. Що стосується готелю, то в стандартному варіанті приблизно за 100 лір ви отримаєте двокімнатний номер з двома балконами, невеликою ванною і навіть міні-кухнею. Вітальня велика і світла, єдиний кондиціонер зазвичай знаходиться в спальні.

У найбільш розкішних готелях Карахаїта вас порадують ванні з трьома кранами. Вода може бути:

  • холодною;
  • гарячою;
  • мінеральною.

Якщо ви вибираєте третій варіант, то відразу будьте готові, що у вашій ванній виявиться чиста блакитна волога, але з дуже сильним специфічним запахом. У селищі дві сучасні мечеті з красивими мінаретами. Навколо населеного пункту простягаються кукурудзяні поля — красиво, але не дуже мальовничо.

Майже кожен будинок тут — або кафе, або магазин. Торгують практично всім: по-перше, ми на Сході, а по-друге, це чисто туристичний селище. Всі працюють від світанку до пізньої ночі, тобто можна випити кави або купити все необхідне буквально з 7.00 до 23.00 і навіть пізніше. Швидше за все причина такої лояльності до покупців в тому, що багато хто працює буквально «на дому».

Часто підприємливі турки торгують «з коліс»: прилавком стає капот автомобіля. Так продають ласощі, фісташки тощо. Карахаїт — рай для любителів винограду: і дорослі, і діти просто зобов’язані перепробувати всі пропоновані сорти. Ціна — від 1 до 3 лір за кг.