Словаччина — країна величних гірських вершин і родючих долин, великих річок і маленьких гірських струмків. Розташована в Центральній Європі, на північному-заході граничить з Чехією, на півночі — з Польщею, на сході — з Україною, на півдні — з Угорщиною, а на південному заході — з Австрією. Велика частина країни гориста, близько 80% площі лежить вище 750 м над рівнем моря.

Гірськолижні курорти СловаччиниМісцева кухня і вино вдало вписуються в культурні традиції минулого і сьогодення, а спокою сільських районів протиставлений динамічний ритм життя великих міст. Тури в Словаччину приваблюють мандрівників з усього світу гірськолижними курортами, мінеральними джерелами, чарівними печерами, пам’ятниками архітектури. Готелі Словаччини завжди надають якісний сервіс, а жителі країни славляться своєю гостинністю.

Особливо популярні гірськолижні тури Словаччини. Високі Татри — самий масивний хребет Карпатських гір. Найвищою горою є Герлаховський Штіт (2655 м). У Татрах є безліч маршрутів для високогірних походів і альпінізму, а також для піших і велосипедних прогулянок. Особливістю регіону є різноманітність природних ландшафтів.

Тут знаходиться національний парк Татранський з унікальними сталактитовими і сталагмітовими печерами, які мають оздоровлюючий ефект на органи дихання. Національний парк «Словацький рай» вражає незвичайно красивими глибокими впадинами. А Пієнінській національний парк запрошує гостей не тільки взимку, але й улітку, щоб зробити незабутній спуск на плотах по річці Дунаєць.

Відпочинок у Словаччині здивує і красою ландшафту, яка доповнюється шедеврами природи, прихованими під землею — печерами. У Словаччині налічується сорок чотири печери, із них 12 відкриті для відвідувачів. Прогулянки під масивними склепіннями, звуки музики в природному концертному залі, подорожі в човнах по підземним річках — всі ці незабутні пригоди вдало доповнюють красу природних пейзажів.

Деманівські печери в Низьких Татрах були створені Деманівським струмком, що пробив собі дорогу через вапняк і утворив велику систему печерних тунелів. Вишукані кольори і форми знайшли втілення в таких назвах, як Смарагдове озеро, Рожева кімната, Чорна галерея і Золоті галерея та озеро. Добшінська крижана печера, розташована в «Словацькому раю», відома своїми льодовими тунелями, стовпами і застиглими водоспадами. У Словацьких Рудних горах знаходиться відома Охтінська арагонітова печера, стіни якої покриті захоплюючими  орнаментами, що нагадують залізні квіти і чагарники.

Гірськолижна Словаччина

Зимовий туристичний сезон триває з грудня по березень. Проте відпочинок у Словаччині на гірськолижних курортах актуальний аж до середини травня, так як відмінні кліматичні умови (+2 / -10 ° C) дозволяють снігу триматися на вершинах гір 120 днів у році. Основні гірськолижні курорти Словаччини — Високі Татри і Низькі Татри. Тут чудово проводять час професіонали лижного катання, початківці лижники і сім’ї з дітьми. Татри пропонують доглянуті гірськолижні траси різного рівня складності і кожен рік дарують любителям зимового відпочинку відмінний настрій і незабутні враження.

Місто Високі Татри розкинувся на площі 398 кв. км, що робить його одним з найбільших міст Словацької Республіки. Високі Татри пропонують унікальне поєднання активного відпочинку в високогірному середовищі і відпочинку в басейнах з термальною водою в прилеглому «Аквасіті» в Попраді.

Низькі Татри — гірський масив в центральній частині Словаччини. Тут знаходяться одні з кращих трас для катання і ходьби на лижах. Найвищі піки — Дюмбьер (2043 м) і Хопок (2024 м). Незважаючи на менші висоти, в Низьких Татрах завжди багато снігу. Курорти мають понад 20 км підготовлених трас і розвинену туристичну інфраструктуру. Один з найпопулярніших лижних центрів Словаччини — Ясна представляє собою селище, що складається з готелів і пансіонатів. Низькі Татри вважаються одним з найбільш екологічно чистих куточків Європи, їх територія практично повністю є національним парком.

Оздоровчі центри Словаччини

Звичайно ж, зимовий відпочинок в Словаччині на гірськолижних курортах принесе масу задоволення і подарує мандрівникам незабутні враження. Але країну можна відвідувати в будь-який час року. Наприклад, Словаччина відома багатими запасами мінеральних джерел, що володіють цілющими властивостями. Численні геотермальні джерела використовуються як в лікувальних цілях на SPA-курортах, так і для купання.

В районі Татр працюють круглий рік термальні курорти, що пропонують відвідувачам відпочинок після походів у гори і катання на лижах. Традиційні плавальні басейни відрізняються сучасним обладнанням і пропонують оздоровчі програми — сауни, різні види масажу, ароматерапію і гарячі компреси. Унікальний високогірний клімат Високих Татр і його благотворний вплив на людський організм були одним з головних доводів виникнення татранських населених пунктів.

Активний відпочинок у Словаччині

Активний відпочинок у СловаччиніКурорти країни круглий рік пропонують необмежені можливості для занять різноманітними видами спорту. Сноубординг, сноурафтінг, катання на санках, лижний альпінізм, біг на лижах, катання на ковзанах і, звичайно ж, гірські лижі в Словаччині дуже популярні взимку. Влітку туристів чекає спортивний парк «Тарзанія» в Ясне, верхові прогулянки в Яловцах, аквапарк Татраландія, відмінні велосипедні маршрути в Ліптова, гольф-клуб в селищі Велика Ломніца і параглайдинг. Відпочинок у Словаччині взимку і влітку порадує туристів величезним вибором різноманітних розваг.

Братислава — столиця Словацької республіки, має унікальне географічне положення і багату історію. Вона розташована біля підніжжя Малих Карпат, недалеко від кордону з Австрією та Угорщиною. Її гордістю є Дунай — друга за величиною річка Європи. У Братиславі перебуває палац президента, парламент, уряд і міністерства, тут діє всесвітньо відома Словацька філармонія і Словацька національна галерея.

Символ Братислави — однойменний замок з чотирма вежами. Більшість історичних пам’яток знаходиться в Старому місті — Прімаціальний палац, палац Грасалковічей, палац Ердеді, палац Мірбаха, палац Леопольда де Паулі, палац Палфі, палац Жічі, Домський собор Святого Мартіна, будівля старого Словацького національного театру, де проводяться оперні та балетні вистави, Михальські ворота, Стара ратуша і т.д. На вулицях Братислави знаходиться безліч магазинів, кафе і барів, де можна зустріти туристів з усіх кінців світу. Цілий рік на площах і вулицях Старого міста проходять різні фестивалі, музичні свята і традиційні ярмарки.