Завдяки Альпійським вершин не менш популярні і гірськолижні тури до Швейцарії, а влітку — альпінізм, велосипедні та піші прогулянки. Але крім природних багатств Швейцарія може похвалитися і численними пам’ятками культури та архітектури.

Тури в ШвейцаріюПодорож можна почати з Цюріха або Женеви, відвідати музей Червоного Хреста, який подарував гербу та прапору країни їх нинішній вигляд, або побачити знамениті вітражі Марка Шагала на соборі Фраумюнстер. Далі — Берн, столиця Швейцарії, «ведмеже місто», за легендою, зобов’язаний своєму заснуванню цьому могутньому звірові. Потім — Інтерлакен, центральний пункт «золотого перевалу» — улюбленої  дороги багатьох поколінь мандрівників з кінцевими пунктами в Люцерні або в Монтре.

Наостанок можна відправитися до самої високогірної залізничної станції Європи, побудованої 100 років тому — Юнгфрауйох (3 454 м над рівнем моря), яку часто називають «Вершиною Європи». Відвідувачів Юнгфрауйох чекає приголомшливий вид на найдовший льодовик в Альпах — Алеч (24 км). У ясну погоду звідти відкривається панорама на знаменитий Шварцвальд в Німеччині і французьку частина Альп. Регіон Юнгфрау-Алеч-Бічхорн першим в Альпах визнаний світовим природним надбанням і входить до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Особлива гордість швейцарців — «Сфінкс» — скеля висотою 3 571 м. На ній знаходиться оглядовий майданчик, метеостанція та найбільш високогірна обсерваторія в Європі з таким же ім’ям. З оглядового майданчика «Сфінкс» відкривається панорама Альп на 360 градусів. Туди можна потрапити на швидкісному ліфті, який проходить 110 м до «Сфінкса» за 25 секунд і може перевозити до 1200 пасажирів на годину.

Подорож в цю казкову країну нікого не залишить байдужим, надихне на нові звершення і знову поманить в своє чарівне царство. Не дарма королева Єлизавета II сказала якось: «Швейцарія — це рай».