Жителі Лугано кажуть: навіть якщо в інших містах країни йде дощ, у нашому місті завжди світить сонце.

Найбільшим містом Швейцарії вважається мальовниче місто Лугано. Воно розташоване на березі однойменного озера, на кордоні з Італією. У Лугано гармонійно уживаються церкви і старовинні будинки, сучасні будинки і розкішні вілли. На головній торговій вулиці в Via Nassa, пішохідній зоні, розташувалися ювелірні та годинникові магазини. У дизайнерських бутиках туристи знайдуть якісні та недорогі товари, подарунки близьких: годинники і керамічні фігурки, обробні дошки з дерева, посуд, текстиль. Для ласунів в Лугано є музей шоколаду, який відкритий щодня. Любителів джазової музики приверне щорічний фестиваль, який проходить у липні — вхід на фестиваль вільний для всіх.

У селі Моркоте що знаходиться під Лугано, туристів запрошують відвідати церкву Санта-Марія-дель-Сассо і заглянути в розташований неподалік парк, де можна помилуватися найкрасивішими квітами. А ростуть у цьому парку, дбайливо вирощені професійними садівниками камелії і магнолії, троянди і гліцинії. Уздовж берега в Моркоте розташовані старовинні антикварні лавки, а поруч будинки з видом на озеро. У міні-кафе подають найсмачнішу каву, а до неї — чудову сирну тарілку і ніж для сиру — так і тягнеться рука з ножем перепробувати всі сири!

У Меліде знаходиться головна визначна пам’ятка міста парк — Swissminiatur, де представлена ??вся Швейцарія в мініатюрі. Серед 100 точних міні копій будинків, замків і пам’ятників є міні-моделі поїздів, які рухаються по всіх спорудженим міні-залізничним і підвісним дорогам. Це одна з найвідоміших мініатюрних залізних доріг, якість виконання яких високо оцінена фахівцями та аматорами цього виду мистецтва.

На схилі гори Бре розташоване маленьке село Гандрія, в якому відкриті дев’ять ресторанів, де страви можна спробувати на свіжому повітрі. Це буквально «ресторан на ресторані», але в жодному меню не повторюється. В одному ресторані подадуть традиційні страви цього регіону, в іншому — чудові сири формаджіні і Піора, в третьому надзвичайно смачна салямі, а четвертий спеціалізується на полена і традиційному блюді у вигляді густої каші з кукурудзяної крупи. До страв подадуть червоні вина: французьке вино Merlot або італійське Barbra. Справжній швейцарський обід. Справжня швейцарська подорож!