Стокгольм, безумовно, основна мета більшості туристів, які обирають екскурсійні тури в Швецію. Історія міста налічує понад сім століть. Вперше воно згадується в 1252 році. Стокгольм рясніє визначними пам’ятками — середньовічні бруківки, замки, музеї, палаци, ділові центри, парки і багато іншого. Жодне інше місто не може похвалитися таким ефектним пейзажем, як Стокгольм. Місто побудоване на 14 островах, а в так званий «стокгольмський архіпелаг» входить більше 24 тисяч островів.

Тури в СтокгольмТуристам, що збираються в тур по Швеції вперше, рекомендується затриматися в Стокгольмі хоча б на 3-4 дні, для знайомства з цим унікальним  та красивим містом. Обов’язково варто відвідати острів Юргорден, на якому зібрані дивовижні музеї, такі як, наприклад, дитячий музей казок Астрід Ліндгрен. Подорож на казковому потязі приведе в захват діточок, а батькам нагадає про їхнє дитинство. Тут можна пограти в будинку Пеппі Довга Панчоха, «віллі Хованка»,  зустріти інших героїв шведських книг для дітей. Дітям і дорослим буде цікаво відвідати всесвітньо відомий музей військового корабля «Васа». Судно затонуло в своєму першому плаванні в 1628 році і було підняте на поверхню і відреставроване через 333 роки. Це єдиний у світі корабель XVII століття, що зберігся до наших днів. Екскурсії в Швеції не обходяться без відвідин «першої пам’ятки Стокгольма» — Скансена, найстарішого в світі етнографічного музею під відкритим небом, заснованого в 1891 році. Умовно його можна розділити на три частини: музей, зоопарк з акваріумом і парк атракціонів.

У місті також знаходиться перший у своєму роді  Королівський екологічний парк, велика територія, надзвичайно багата різноманітністю представників тваринного світу, рослин і численними культурними пам’ятками. Стокгольм це одна з небагатьох столиць, акваторія якої настільки чиста, що в його водоймах можна купатися або ловити великого лосося.

Але з Стокгольма країна тільки починається. Екскурсійні тури в Швецію не можуть вважатися повноцінними без відвідування принаймні ще двох міст — Гетеборга і Мальме. Гетеборг — головний морський порт Швеції. Місто, розташоване на скелястому західному узбережжі королівства, відоме своїми мальовничими пейзажами і прекрасними пляжами.

Тут знаходиться резиденція єпископа Швеції, художня галерея і один з найстаріших університетів Європи. У місті незліченна безліч старих, елегантних, але відмінно збережених будівель XVII — XIX століть. Він красиво усаджений деревами, тут багато музеїв, нічних клубів і магазинів. На північ від Гетеборга знаходяться безліч тихих рибальських сіл, оточених скелями і лісами і прибережних островів, куди гетеборгці люблять приїжджати відпочивати влітку.

Мальме знаходиться на самому півдні країни, в провінції Скане. Це одне з найстаріших міст Швеції, що довгий час належало іншому скандинавському королівству — Данії. Тут буде цікаво побачити Історико-художній музей, готичну церкву Санкт-Петричюрка початку XIV століття, ратушу і палац «Мальмехус» середини XVI століття в стилі ренесанс, в якому розташований Художній музей.

Недалеко від Мальме знаходиться місто Істад. У місті в першу чергу варто відвідати церкву Діви Марії XIV століття і монастир Грейфрейярс, побудований в XIII столітті. На північний схід від Мальме варто відвідати Стародавній Лунд, що уже більше тисячі років є релігійною столицею Скандинавії і відомий далеко за межами країни. Тут головною визначною пам’яткою є Собор Лунда, побудований в середині XI століття, залишки стародавньої церкви Дроттенс Чюрчерюн, маєток Санкта-Марія Мінор XII-XIII століть, ренесансний королівський палац XVI століття, а також музеї — історії культури, старожитностей та декоративного мистецтва.

Відпочинок в ШвеціїОсобливе місце серед шведських міст займає Уппсала. Це колиска шведів і всіх скандинавів, у Старій Уппсалі зародилася північна історія і культура. Тут поклонялися великим богам Одіну, Тору і Фрейру. Уппсала — колишня столиця Швеції, четверте за величиною місто країни, що розташоване за 70 км на північ від Стокгольма. Тут знаходиться стародавній університет, заснований в 1477 і найбільший в Скандинавії Кафедральний собор Уппсали. Також тут варто подивитися будинок-музей Карла Ліннея «Хаммарбі» з невеликим ботанічним садом.

На південному сході, в Балтійському морі лежить найбільший знаменитий острів країни — Готланд. У часи вікінгів на цьому неприступному острові-фортеці знаходився важливий торговий центр, а його метрополія Вісбю входила до Ганзейського торгового союза. За минулі століття місто зовсім не змінився, і виглядає так само як і у середньовіччі. Це середньовічне місто Швеції занесене до списку спадщини ЮНЕСКО. У місті прекрасно збереглася кріпосна стіна, тут так само можна помилуватися Кафедральним собором XIII століття.

У Швеції безліч гірськолижних центрів, з найсучаснішим обладнанням і прекрасними трасами. З них варто відзначити найбільший курорт Швеції «Оре», недалеко від норвезького кордону, в прекрасній гірській місцевості, оточеній ялиновими лісами. Тут більше 100 трас різної складності, із загальною протяжністю 83 км на висотах від 400 до 1400 метрів. Після активних занять спортом тут можна відмінно відпочити — безліч барів та кафе розташовано прямо на схилах, дискотеки, ресторани, дитячі розважальні комплекси, нічні клуби нікого не змусять нудьгувати. Недалеко від «Оре» знаходяться найбільший водоспад країни — «Таннофорсен», маленька шоколадна фабрика «Фьялконфект» і стародавній рудник «Фрео», що представляє собою музей під відкритим небом.

Також можна покататися на гірськолижному курорті «Селен», розташованому в долині річки Вестер-Далельвен, за 320 км від Стокгольма. Курорт пропонує  158 трас, з них 111 — гірськолижні на висоті від 300 до 1100 м, із загальною протяжністю більше 145 км. Гірськолижний курорт «Селен» більш орієнтований на сімейну аудиторію. Тут багато «зелених» і «синіх» схилів. У «Селен» можна спробувати сафарі на снігоходах, дитяче сафарі на міні-скутерах, їзду на собачих упряжках, кінні прогулянки, льодовий картинг, параглайдинг і багато іншого.