Гарний парк Віхарамахадеві розташований у фешенебельному районі столиці. Побудований англійцями в 19 столітті, спочатку він носив ім’я королеви Вікторії. Тільки в 1958 році уряд країни прийняв рішення про зміну назви парк в Віхарамахадеві — так звали сенгальскую правительку.

Вона була матір’ю національного героя Дутугемуна, який звільнив від тамільських загарбників територію міста Анурадхапура. Цей же герой об’єднав в єдину державу всі розрізнені князівства острова.

Один з найпрекрасніших парків

Віхарамахадеві — це найбільший парк в Коломбо. Щоб ви могли розповісти друзям про всі його визначні пам’ятки, потрібно обов’язково побачити статую сидячого Будди, розташовану біля входу в парк. Цей красивий пам’ятник оточує басейн, підстрижений чагарник і квіти. Прямо від статуї починається алея з фонтанами, з боків якої проходять доріжки і висаджені пальми. За відгуками туристів, це найкрасивіше місце в столиці Шрі-Ланки, де потрібно обов’язково погуляти і сфотографуватися.

Cлідуючи по алеї з фонтанами вглиб парку, ви побачите наступні місця:

  • озеро;
  • кілька невеликих ставків;
  • дитячі майданчики, де можна пограти малюкам;
  •  залізницю з різнобарвним поїздом, на якому люблять кататися діти.

В оранжереях парку вас чекають представники місцевої флори, серед яких орхідеї, антуріуми та інші квіти.

На літній естраді парку Віхарамахадеві періодично влаштовують різні вистави. Зазвичай вони відносяться до сингальської народної творчості, хоча часто тут виступають сучасні співаки і музиканти. Якщо ви втомилися гуляти по доріжках парку, то відпочиньте в одному з літніх павільйонів або альтанок.

Особливості відвідування парку

Головний вхід в парк розташований навпроти Президентського Палацу. Поруч зі входом завжди знайдеться напівпрофесійної гід, який допоможе вам не загубитися в парку. Обов’язково прогуляйтеся до дерева, на якому гронами висять кажани. Якщо трохи пошуміти, то нічні літуни бурхливо відреагують на ваші дії обуреними криками. Але буквально через пару хвилин вони знову загорнуться в крила і продовжать спати до вечора.

Серед рослин парку обов’язково варто побачити:

  • дерево корицю;
  • мадагаскарську пальму — приживається далеко не на кожній ділянці;
  • пальми з колючими стовбурами — кути по всій довжині стовбура;
  • каучукове дерево — з його сировини згодом отримують натуральну гуму.

Крім цих рослин в парку дуже багато звичайних для тропіків дерев. Одне з них — високий баньян з довгим вусатим корінням.

Одна з паркових статуй — статуя богині, чиї руки складені в вітальному жесті намасте. Виявляється, у нього є цікава розшифровка: божественне в мені вітає божественне в тобі. На території парку можна відвідати акваріум, зовні схожий на залізний бункер, через який проросли стовбури дерев.

Якщо до вас пристав на вході вказаний вище напівпрофесійний супроводжуючий, то на виході з території він зажадає оплати своїх послуг. Зазвичай ціну не називають, але розраховують отримати з вас ніяк не менше 100-200 ланкійських рупій. У тому випадку, коли всю свою подорож по парку Віхарамахадеві ви виконали абсолютно самостійно, то і платити нікому не потрібно.