Відпочинок в НорвегіїПівнічна Норвегія — це край дикої природи, романтика білих ночей влітку і фантастично красиве полярне сяйво взимку. На численних островах Норвегії туристів очікує північна екзотика.

Лофотенські острови з білими піщаними пляжами, смарагдовою водою, горами дивної форми і живописними рибальськими селами входять в трійку найкрасивіших островів світу.

Тут можна закинути вудку в море прямо з вікна рибальського будиночка і поласувати найсвіжішим уловом. Туристи зможуть познайомитися з епохою вікінгів і скуштувати медовуху з їх вождем в музеї Лофотр, побудованому на руїнах найбільшої споруди вікінгів на території Норвегії і всієї Європи.

Вега — острів водоспадів в намисті тисяч маленьких островів, об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Ці місця були заселені ще з кам’яного віку, а люди, що жили тут протягом 1500 років і займалися сільським господарством і рибним ловом, створили неповторний культурний ландшафт. Виявлений на острові скелет плезіозавра, вік якого близько 70 млн років, є одним з найбільш добре збережених за всю історію палеонтології і підтверджує те, що клімат Арктики колись був значно тепліший.

Шпіцберген, арктичний острів, порізаний фіордами, де більше половини території складають національні парки, природні і пташині заповідники, а справжнім господарем є полярний білий ведмідь. Шпіцберген — вершина світу, звідки рукою подати до Північного Полюса.

Норвезьке місто Кіркінес знаходиться на березі Баренцевого моря всього за 8 км від норвезько-російського кордону і це саме «російське» місто Норвегії: тут є Пам’ятник Радянським солдатам-визволителям і є безліч росіян серед населення. Кіркенес — це самий північний порт на морському шляху знаменитого лайнера «Хуртірутен», що стартує в Бергені. Відомий путівник «Lonely Planet» присвоїв цьому круїзу по Норвегії звання «Самої чудової в світі морської подорожі».

У Північній Норвегії варто також відвідати музей під відкритим небом «Альта» — наскальні малюнки стародавніх людей нікого не залишать байдужим. За наскальними малюнками «Альти», які створювалися протягом майже 5000 років, можна простежити безліч культурних змін у житті людини.

За галасливим ??нічним життям варто відправитися в «Північний Париж» — Тремсе, найбільше університетське місто в світі, що знаходиться за Північним Полярним колом. Тремсе — «ворота Арктики», саме звідси відправлялися багато полярних експедицій, в тому числі Нансена і Амундсена.

Мис Нордкап — найпівнічніша точка Європейського материка і місце паломництва туристів зі всього світу.

Архіпелаг Вестеролен порадує морським сафарі, в якому, якщо пощастить, можна зняти на фотокамеру фонтан кита. Тут, як ніде в Норвегії, можна спостерігати китів в такій близькості до берега, а в Анденесе, найбільшому містечку на островах, є навіть китовий центр-музей.

Яскрава за враженнями подія — поїздка в Карашок. Тут можна познайомитися з представниками корінного населення Норвегії — Саамі, дізнатися їх культуру і побут «зсередини», покататися на оленях і розділити з ними вечерю.

Рибалка в Норвегії

Північні води Норвегії широко відомі своїм багатством риби. Ловити рибу в Норвегії дуже легко і для цього навіть не доведеться шукати місце: незамерзаюче круглий рік біля берегів море, багаті рибою найчистіші озера та річки роблять Норвегію справжнім рибальським раєм. Виключно різноманітна і цілорічна морська рибалка в прибережних водах і у відкритому морі користується особливою популярністю і не вимагає ліцензії. Тріска, сайда, лосось, палтус, морський чорт, краби, гребінці та мідії — ось неповний список можливого улову.

Цікава й прісноводна риболовля на лососевих річках Тана, Альта, Гаул і Логен, а річка НАМСА вже не перше сторіччя вважається королевою всіх річок, в яких мешкає лосось. Рибалка в Норвегії сподобається і досвідченим рибалкам, і новачкам. Рибальські бази і котеджі розташовані як на узбережжі країни, так і в районах, віддалених від моря, пропонуючи послуги для комфортного відпочинку всією сім’єю.

Відпочинок в Норвегії для сімей з дітьми — це активний відпочинок на свіжому повітрі, відвідування пізнавальних екскурсій і парків розваг, що представляють інтерес для дітей всіх віків. У Норвегії величезну увагу приділяють дитячому дозвіллю і мандрівникові не доведеться думати, де купити дитяче харчування, як зайти в автобус з коляскою, куди сходити, щоб усій родині було цікаво. Про визначні пам’ятки Норвегії можна написати багато, але краще один раз побачити, а ще краще — багато разів.