Обов’язкова умова — наявність візи. Для будь-якого туриста, місцем постійного проживання якого стала територія однієї з країн пострадянського простору, необхідною умовою для організації туру до Норвегії в 2013 році є наявність візи.

Дана країна, як і інші скандинавські держави, — учасниця Шенгенської угоди. В зв’язку з цим, будь-яка людина, що має на руках норвезьку візу, отримує як бонус можливість не тільки організовувати путівки і тури до Норвегії 2013, але і відвідати будь-яку з держав Шенгенської зони або ж відразу всі з них в рамках одного і того ж туру. Крім Данії, Швеції, Фінляндії, в список також входять Ісландія, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Греція, Голландія, Люксембург, Мальта та Австрія.

Оформлення документів

Оформленням візи може займатися виключно офіційне посольство Норвегії, розташоване в кожній столиці держав колишнього союзу. До обов’язкових документів для надання на розгляд відносяться паспорт громадянина конкретної країни і закордонний паспорт. Важливою умовою є те, що термін дії закордонного паспорта повинен закінчуватися не раніше 90 днів після закінчення дії запитуваної візи. Якщо ж прохач візи володіє декількома такими закордонними паспортами, надавати слід всі наявні оригінали, а також по одній копії кожного з них.

Необхідно пам’ятати про те, що в посольстві в обов’язковому порядку попросять копії всіх сторінок паспорта громадянина, навіть, якщо є порожні. Це необхідно врахувати, роблячи копію такого документа.

Крім паспортів доведеться надати:

  • фотографію прохача в кількості двох примірників;
  • довідку з місця роботи на фірмовому бланку компанії, в якій вказується розмір окладу. Її підписує головний бухгалтер і директор роботодавця;
  • копію свідоцтва про народження;
  • довідку з центру зайнятості або копію студентського квитка, якщо мандрівник тимчасово не працює або є студентом;
  • копію пенсійного посвідчення, довідку про доходи одного з найближчих родичів, заяву про оплату поїздки, а також документ, що підтверджує родинні зв’язки з платником — цей пакет документів обов’язковий для пенсіонера.