Королівство Нідерланди часто зветься Голландією, хоча насправді Південна і Північна Голландії — це лише дві з багатьох провінцій королівства. Відпочинок в Голландії у багатьох асоціюється з можливістю насолодитися свободою звичаїв у цій країні. Не дивно, що тури в Нідерланди користуються такою великою популярністю серед туристів усього світу, адже ця країна схожа на інші європейські країни і навіть країни Бенілюксу, тури в які не менш популярні.

НідерландиТолерантність і терпимість до всього в Нідерландах просто зашкалює: яким би не було віросповідання, колір шкіри, національність, орієнтація або щось ще — людини сприймуть людину такою, якою вона є, не звертаючи косі погляди. Саме в Нідерландах вперше були дозволені одностатеві шлюби. Це також перша і поки єдина в Європі країна, де легалізовано вживання легких наркотиків. Тим не менше, їх зберігання та продаж суворо заборонені, а за провезення наркотичних речовин через кордон загрожує тюремне ув’язнення терміном до 12 років. Вживати «травку» можна тільки в спеціальних закладах — кофешопах, де її додають у випічку і напої, а також продають в чистому вигляді, але не більше 5 г в загальному обсязі на 1 людину.

Таке сміливе рішення допомогло значно скоротити кількість наркоманів у країні. Однак завдяки цьому тури в Голландію придбали в світі неймовірну популярність, залучаючи в країну величезну кількість нарко туристів. Щоб знизити цей потік, уряд прийняв рішення обмежити, а з травня 2013 року і зовсім заборонити відвідування кофешопів особам, які не є громадянами Нідерландів. Але поки тури в Амстердам не втрачають своєї популярності, адже столиця країни як і раніше залишається «Меккою» і останнім оплотом любителів «забити косячок».

Відпочинок в Амстердамі асоціюється ще з одним «забороненим плодом», легалізованим в Нідерландах. Територія проституції та секс-індустрії — квартал червоних ліхтарів — щорічно привертає в місто близько 5 мільйонів туристів. Екскурсійні тури в Амстердам часто включають в програму відвідування вулиць цього кварталу, аби ознайомити туристів з повсякденним життям «нічних метеликів». Варто пам’ятати, що заборона на фотозйомку тут — не просто прийняте правило. Того, хто зважиться його порушити, чекають великі неприємності: камеру не просто відберуть, а швидше за все розіб’ють або викинуть у воду каналу.

Але не варто думати, що Нідерланди — країна наркоманів і повій. Тут шанобливо ??ставлятся до здоров’я, як фізичного, так і морального. Багато уваги приділяється профілактиці, з малих років дітям розповідають про вплив на організм різних речовин, а притаманна голландцям терпимість і зовсім вбирається з молоком матері. Свобода волі не веде до розбещеності та аморальності, навпаки, в такій атмосфері перестає діяти ефект «забороненого плоду».

Голландські сириЩо ж стосується здоров’я фізичного, варто лише згадати, що в нідерландських продуктах вміст хімічних компонентів зведенений до мінімуму. Завдяки цьому відомі голландські сири вважаються одними з кращих у світі: в їх складі відсутні консерванти та барвники — тільки натуральні компоненти і перевірена століттями рецептура. Ретельна турбота про екологію, за якою ретельно стежать численні «зелені» активісти, не допускає на столи нідерландців продукти, вирощені з використанням будь-яких хімікатів. Раціон голландців в основному складають овочі, причому найбільшою популярністю користується картопля в різних варіаціях, м’ясо і, звичайно ж, найсвіжіша риба — багатство будь-якої  приморської країни. Особливо люблять голландці оселедець, який тут навіть замінює звичні хот-доги: очищену і готову до вживання рибу продають на вулицях у спеціальних кіосках. Їдять її або в білій булочці, щедро посипаній цибулею, або, задерши голову і тримаючи рибу за хвіст, відкушують на ходу — ось традиційний нідерландський спосіб поїдання оселедця. Подібного роду «фаст-фуд» майже завжди замінює голландцям нормальний обід і вечерю.

Інший важливий фактор – перевага  велосипеду перед автомобілем. Це пов’язано не стільки з прагненням вести здоровий спосіб життя, скільки з архітектурними особливостями міст: голландські вулиці досить вузькі, так що простіше користуватися велосипедом, ніж широким і громіздким порівняно з ним автомобілем.

Рухливий спосіб життя разом з якісними продуктами харчування позначаються на здоров’ї жителів Нідерландів, за станом якого пильно стежить система охорони здоров’я. Це стосується і любителів відвідувати кофешопи, яким, у разі передозування або алергії, завжди готові допомогти фахівці в будь-якій з лікарень. Що вже говорити про співробітниць  закладів кварталу червоних ліхтарів, які регулярно проходять медогляди і перебувають під невсипущим контролем лікарів.

І все ж тури в Голландію з Москви та інших міст привертають не тільки п’янким ароматом свободи волі. Це чиста, доглянута і неймовірно прекрасна країна. Чого тільки варті затишні міські вулички з характерними високими і вузькими будиночками, каналами і мостами. Тут величезна кількість найрізноманітніших музеїв, архітектурних пам’яток і неймовірно красивих природних краєвидів — голландці щиро вважають свою країну найкрасивішою в світі. Знамениті на увесь світ вітряні млини — один із символів Голландії, — які підносяться посеред лугів і полів, не можуть не зачарувати.

І звичайно ж, море квітів. Знамениті тюльпани вирощують тут цілий рік. Це улюблені квіти королеви Нідерландів, і в день її народження весняні Нідерланди розцвітають цілою палітрою різнокольорових бутонів. Тури в Амстердам з Москви та інших міст світу в цей час подарують можливість зануритися в барвисту казку. Тюльпани тут вирощує мало не кожен житель. При бажанні можна привезти з цієї країни цибулини справжніх голландських тюльпанів і милуватися потім власноруч вирощеними красенями на своїй садовій ділянці, згадуючи про цю чудесну, багатогранну і справді унікальну країну.