Подорож до НепалуНепал — дивовижна країна, розташована на схилах найвищого в світі гірського ланцюга — Гімалаїв. Завдяки цьому на її маленькій території представлені всі кліматичні зони світу: від тропічних джунглів до суворих і холодних гірських пустель. До того ж, це сама високогірна країна в світі: майже половина її території знаходиться на висоті 3000 м над рівнем моря, а найнижча точка — на висоті 70 м. Тому відпочинок в Непалі пов’язаний з необхідністю перебування в умовах високогір’я і відповідним навантаженням на організм .

Поддержка в оформлении туристических виз — http://visa-kiev.com.ua

Ще одна дивна особливість — непалський час. Країна перебуває в єдиному «нерівному» часовому поясі: +5 годин 45 хвилин до часу Грінвіча. Подорож до Непалу — це справжня пригода. Найбільш популярні трекінгові тури в Гімалаї — піші маршрути різної складності, тривалістю від декількох днів до декількох місяців. Не менш популярними є і екскурсійні тури в Непал.

Пам’ятки цієї країни — не тільки історичні пам’ятники і приголомшливі пейзажі, але навіть життєвий уклад місцевого населення. Це дуже спокійна країна з привітними і доброзичливими жителями. Тим не менш, досвідчені мандрівники радять бути пильними і не вірити кожному слову, сказаному непальським перехожим. Крадіжки тут не прийняті, і якщо Ви попросили когось доглянути за своїми речами, можете бути впевнені, що повернуться вони до Вас у повній цілості. А ось залишати речі без нагляду не варто: у такому випадку вони будуть вважатися безгосподарними, і їх може без докорів сумління привласнити хто завгодно.

Катманду — столиця Непалу, історичний, економічний і культурний центр країни. Одна з найдавніших святинь долини Катманду — ступа Сваямбунатх. Вона розташована на вершині зеленого пагорба, звідки відкривається прекрасний вид на столицю. Згідно з переказами, на місці долини раніше було величезне озеро. У його глибини одним з попередніх Будд було кинуто насіння, з якого виріс священний лотос, нині похований під підставою ступи. Кажуть, Будда піднявся по ступі і обійшов її по колу кілька разі.

На березі священної річки Багматі знаходиться храмовий комплекс Пашупатинатх — святе місце для всіх індуїстів, де збираються «садху» — мандрівні шанувальники Шиви. Туристам дозволяється лише підійти до воріт храму чи спостерігати з протилежного берега річки за обрядом кремації.

Бхактакур — ще одне місто, розташоване в долині Катманду. У XIV-XVI століттях він був столицею всієї долини, що відбилося на величі його архітектурних пам’яток.

На схід від долини Катманду, на висоті більше 2000 м над рівнем моря, знаходиться популярний гірський курорт Нагаркот. Головне його надбання — найчистіше гірське повітря та неймовірної краси пейзажі, а також храм Чангу Нараян, присвячений богові Вішну.

Біля підніжжя однієї з найвищих вершин, гори Аннапурни, розташувалося місто Покхара. Це відправна точка більшості трекінгових маршрутів по Непалу.

Першовідкривачами цього місця можна вважати хіпі, які в 60-70-ті роки заполонили Непал у пошуках нових відчуттів. З тих пір Покхару називають світовою столицею хіпі 1970-х років. Одним з головних визначних пам’яток міста вважається озеро Фева, вода в якому завжди тепла і на диво чиста. Це мальовниче озеро — одне з найбільших в Непалі.

Одним з небагатьох місць на Землі, де диких тварин можна спостерігати в їх природному середовищі, є національний парк Читван. З найдавніших часів цей заповідний ліс був королівськими мисливськими угіддями, і тому ретельно охоронявся. Тут можна пожити в невеликих хатинах з усіма зручностями, відправитися на сафарі на джипах або верхи на слоні і побачити життя тропічних джунглів у всій красі. Можна зробити прогулянку на каное по численних річках парку і побачити крокодилів або побувати на слоновій фермі.