Фінляндія — та країна, де зручно починати займатися гірськими лижами, хоча є місця, де можуть проявити себе і досвідчені лижники. В цілому це одне з найкращих місць зимового сімейного відпочинку.

Тут більше 140 лижних центрів. Сезон на лапландських зимових курортах — найтриваліший в Європі: з листопада по травень.

finlyandiaРозваги. Більшість лижних центрів Фінляндії мають сноуборд-стріти і хафпайпи. На всіх курортах є гірськолижні школи, прокладені маршрути для бігових лиж і мотосаней, пропонуються сафарі на снігомобілях, собачих упряжках, оленях, снігоступах. Можлива підлідна рибалка. Працюють ресторани, нічні клуби, криті спортивні центри і аквапарки. Є багато розваг для дітей, включаючи поїздки до теперішнього Санта Клауса.

Транспорт. Нерідко наші туристи приїжджають до Фінляндії на своїх автомобілях або беруть авто на прокат. Є прямі регулярні авіарейси в Гельсінкі та чартерні авіарейси на курорти. Крім того є дуже зручне залізничне сполучення.

Курорти. Найпопулярнішими курортами вважаються Вуокаті, Хімос, Тахко, Леві, Куусамо, Рука, Сапее.

Химос. Південна Фінляндія. Курорт двічі ставав лауреатом почесного звання «Кращий гірськолижний курорт року». Розташований в 230 км. Від Гельсінкі.

Можливості катання: 17 трас різного рівня. Найдовша — 950 м. Максимальний перепад висот — 140 м. Для сноубордистів є 2 хафпайпа і сноуборд стріт.

Саппа. Курорт Саппа —  кращий гірськолижний курорт в Південній Фінляндії. Добре підготовлені схили курорту мають кращу в Південній Фінляндії систему засніження. Курорт знаходиться на досить близькій відстані від кордону з Росією — 270 км, що дуже зручно для туристів, які планують подорож на автомобілі. Звідси легко дістатися до фінських міст Гельсінкі 135 км, до Тампере 45 км, до Хяменлінна 35 км.

Можливості катання: 10 трас. Найдовша — 750 м. Максимальний перепад висот — 120 м. Для сноубордистів є сноуборд-Пакрі.

Вуокатті. Центральна Фінляндія. Вуокатті — найпопулярніший зимовий центр в Центральній Фінляндії. Це прекрасне місце для сімейного відпочинку. На курорті є басейни, боулінг, аквапарк.

Можливості катання: 13 трас загальною протяжністю 1100 м. Перепад висот — до 170 м. 10 підйомників, хафпайп.

Тахко. Центральна Фінляндія. Це найбільший курорт в регіоні Куопіо. Тут проводяться гірськолижні чемпіонати країн Скандинавії, а також чемпіонат Європи зі сноуборду.

Можливості катання: 16 спусків (5 освітлені) загальною протяжністю 1200 м. Максимальний перепад висот — 200 м. Для сноубордистів — 2 хафпайпа і сноуборд-стріт.

Рука. Лапландія. Рука — найпівденніший курорт Лапландії. Вважається одним з найбільш різноманітних з точки зору можливостей катання. У 25 км від курорту в м. Куусамо знаходиться аквапарк Тропіки. На курорті пропонуються сафарі на снігоходах, оленячих і собачих упряжках. Ексклюзивна розвага курорту — скелелазіння по льоду.

Можливості катання: 28 трас (22 освітлені) з перепадом висот до 200 м. 22 підйомника. Для снуобордистів — 3 хафпайпа і 2 сноборд-стріта.

Леві. Лапландія. Розташований у західній частині Лапландії, де знаходяться найвищі гори країни Суомі. Цей курорт має міжнародну кваліфікацію ФІС і є місцем проведення етапів змагань на Кубок світу та Європи з різних видів гірськолижного спорту. Леві був уже тричі визнаний кращим гірськолижним курортом Фінляндії і в даний час переживає стрімке зростання. Леві помітно відрізняється від більшості традиційних фінських курортів, він, швидше, нагадує альпійські гірськолижні центри з їх компактною забудовою і розвиненою інфраструктурою.

Можливості катання: 45 трас (15 освітлені) з перепадом висот до 320 м. 26 підйомників. Для снуобордистів — хафпайп, суперпайп і 2 сноборд-стріта.