Ця затишна і невелика країна на березі Балтійського моря, далеко від «центру», вражає своїм багатством і достатком природних і архітектурних пам’яток. Литва прекрасна не тільки природою, але і своєю історією, що залишила безліч свідчень минулих епох по всій країні. У Вільнюсі, столиці Литви, можна побачити десятки і сотні соборів, костьолів, кірх, монастирів, палаців, маєтків та інших пам’яток середньовічного життя країни. Литва завжди була «ласим шматочком» Балтики. Потрапляючи під вплив Швеції, Данії, Польщі, Німеччини, Росії, Литва увібрала в себе краще цих країн, зберігаючи свою оригінальність і самобутність.

Відпочинок в ЛитвіБудучи центром Великого Князівства Литовського, Вільнюс сам чинив значний вплив на культуру Східної Європи. В екскурсійному турі по Вільнюсу можна побачити безліч збережених пам’яток архітектури різних епох в стилі готики, класицизму, ренесансу, бароко.

Історичний центр Вільнюса внесений до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Цікава Литва і своєю неповторною природою. Країну часто називають «Озерним краєм». Також вражає велика кількість лісів, зелених зон і парків у містах. У Литві багато річок — величних, широких, неквапливих. Литовці люблять, пишаються і цінують свою природу: для її збереження створено 5 національних та десятки регіональних парків природи.

Стародавні міста Литви — Вільнюс, Каунас, Тракай не можуть не вразити своєю красою. Столицю часто називають містом бароко, завдяки великій кількості будівель і палаців в цьому стилі і тієї епохи.

Символ Вільнюса — давня вежа Гедиміна, що збереглася від замку кінця XIV століття. У місті також залишилося багато будинків XV-XVI століть, вузенькі криві вулички зберігають дух старовини, багато маленьких кафе. Обов’язково варто відвідати храми, Вільнюський університет, побувати на горі «Трьох хрестів». У місті понад 50 музеїв. Безумовно, тури до Вільнюса найбільш популярні, але не варто зупинятися тільки на цьому, інакше картина Литви повністю не складеться.

Стародавня столиця Литви — Тракай не менш цікава. У середні віки тут розташовувалася резиденція князів Великого Князівства Литовського. Зберігся їх замок — Тракайський. Це єдиний острівний замок у Центральній Європі та найбільший зі збережених у Литві старовинних замків. Щорічно в ньому проводяться різні фестивалі і свята. Тут знаходиться музей історії Тракая і сувенірні лавки.

У Каунасі, який був заснований ще в 1280 році, також маса визначних пам’яток. Місто входило в Ганзейский торговий союз і було дуже багатим. Тут можна оглянути готичний Каунаський палац, побудований в XIV столітті і будинок Пяркунаса, Палац князів Масальський, що відноситься до епохи Відродження, а також міську ратушу і монастир в стилі бароко.

Тури в ЛитвуТур «Балтійський Експрес» дозволить відвідати і побачити краси не тільки литовської столиці, але, і Ригу, і Таллін. Тур дуже зручний для подорожей — поїзд проходить по всім прибалтійським столицям, туристи зупиняються в комфортабельних готелях в історичному центрі. Учасників туру чекає цікава екскурсійна програма, а також можливість повечеряти в національних ресторанах.

Національні парки

Дзукійскій національний парк — найбільший національний парк Литви. Він занурює в атмосферу таємничості та спокою. Тут можна познайомитися з побутом місцевих жителів, які зберігають давні звичаї і традиції донині. У його лісах багато грибів і ягід, які за помірну плату дозволяють збирати. Тут організовуються пішохідні тури і човнові екскурсії.

Національний парк Куршської Коси. Куршська Коса, розділяє Балтійське море і Куршську затоку. Це знаменитий бурштиновий берег. Чудові краєвиди — пляжі із золотим піском, стрункі сосни і живописні рибальські села. Солонувате морське повітря, аромат хвої та лісових квітів.

Аукштайтійский національний парк. У парку понад 100 озер, хитромудрі водні лабіринти утворюються переплетенням проток і заток. Це горбистих край з безліч річок і річечок, озер і лісів.

Курорт Друскінінкай. Курорт Друскінінкай — найстаріший і найбільший курорт Литви. Розташований на березі річки Нямунас в 130 км від Вільнюса. Курорт оточений сосновими лісами і озерами. Тут прекрасне місце для риболовлі і саме грибне місце в Литві. Курорт славиться своїми традиціями санаторного лікування та чудовою природою. Вважається кращим оздоровчим курортом в Європі і входить у світову топ-десятку. Одночасно Друскінінкай може прийняти до 5000 гостей.