Збираючись у подорож, подумайте про спосіб транспортування свого багажу заздалегідь, щоб застрахувати себе від випадків, коли за лічені хвилини до від’їзду доводиться судорожно заштовхувати свої важкі валізи в пакети з супермаркетів.

Існує декілька основних правил. Завжди враховуйте характер поїздки, її тривалість, обсяг, вагу речей та умови зберігання багажу. Якщо вояж тривалий і вимагає зберегти речі цілими і неушкодженими, то валізу слід вибирати дуже ретельно.

Почнемо з величини та місткості. Тут нас цікавлять висота, ширина і обсяг у літрах. Маленькі (до 50 см або 21 дюйма у висоту) класифікуються як ручна поклажа і підходять хіба що для прогулянки, або, якщо там, куди ви прямуєте, є все необхідне. До валіз середнього розміру відносяться моделі висотою до 65 см (25 дюймів). Високою вважається валіза в 72 см або 28 дюймів. Між тим, кожна валіза має свою ширину і, відповідно, обсяг. Валіза до 30 літрів підійде для ділової подорожі. У 50-80 літрах вміщається, як правило, багаж двох дорослих, ну, а сім’ї з дітьми краще віддати перевагу 100-літровій моделі.

Валізи бувають тверді і м’які, із пластику, шкіри або тканини. Жорстка і тверда валіза дозволить уникнути м’ятих речей і збереже крихкі предмети. Пам’ятайте, що пластик боїться подряпин і ударів (виняток становлять поліпропіленові валізи з титанової стружкою — їм не страшна навіть стрічкова шліфувальна машина). Особливо міцні валізи з металевою стружкою.

Зі шкірою потрібно поводитися бережливо,  а тканина піддається впливу бруду і нерідко пропускає вологу. Важливий чинник — вага валізи.  Колеса валізи повинні бути великими — вони зручні і маневрені. Краще вибрати силіконові колеса, вони не стираються і не шумлять. Тип застібки вибирайте виходячи з того, як далеко від зони видимості і контролю буде ваш багаж. У поїзді можна обмежитися застібкою-блискавкою. Участь сторонніх рук — вантажників, працівників аеропортів або камер схову передбачає вибір валізи з замком — кодовим або таким, що замикається на ключ.

Ну і не забувайте звернути увагу на приємні дрібниці в комплектації валізи — плечики для одягу, відділення для телефонів, відсіки для косметики і парфумерії.