Вирушаючи за кордон, треба не забути взяти з собою найважливіші і потрібні речі. Те, що може не знадобитися або стане зайвим вантажем, краще залишити вдома. Брати речі «про всяк випадок» не має ніякого сенсу. Нарешті настав довгоочікуваний момент відпочинку. А що ж взяти з собою? Якщо ви працюєте в Інтернеті, то можете захопити ноутбук. Він знадобиться і в тому випадку, якщо ви хочете відпочивати, не відриваючись від роботи, а також спілкуватися, отримувати інформацію з Інтернету. Але зазвичай в готелях є послуга виходу у всесвітню павутину. Краще це уточнити заздалегідь.

Також треба не забути і про інші важливі речі, які діляться на п’ять категорій: предмети особистої гігієни, речі (одяг), цифрові пристрої (фотоапарат, фотокамера), медикаменти, документи.

Першим пунктом слід виділити особисті документи (паспорт, закордонний паспорт).

Ліки, які можуть знадобитися, краще взяти з собою, тому що в іншій країні подібних таблеток можна не знайти, а аптечні працівники не завжди хочуть давати поради.

Важливо взяти предмети особистої гігієни, головні з яких — зубна щітка і паста, тому що навряд чи, приїхавши в іншу країну, ви відразу ж згадаєте і купите їх.. Шампунь і мило завжди пропонують в готелі, це ж стосується і рушників. Але подібну інформацію все ж краще уточнити заздалегідь на сайті готелю або у турфірмі, яка організовує  подорож.

Одягу краще брати по мінімуму. Якщо країна тепла, то можна взяти декілька шортів, легкі штани, футболку, сорочку та куртку (якщо ночі прохолодні або холодні), шкарпетки, зручні сандалі, сонячні окуляри, панаму або капелюх, купальник. Якщо планується похід на дискотеку або в ресторан, то для цих цілей можна взяти сукню жінці і строгі брюки з сорочкою чоловікові або ж універсальні джинси. Для холодних країн будуть потрібні теплі речі: тепла куртка, джинси, шапка, взуття.

Вміст багажу залежить від того, які послуги будуть пропонуватися в готелі. Навіть якщо тільки проживання, то брати з собою продукти все одно сенсу немає — в дорозі вони можуть зіпсуватися. Краще заздалегідь дізнатися про недорогі супермаркети і робити згодом покупки в них.

Не забудьте захопити фотоапарат, запасну картку пам’яті або навіть декілька, відеокамеру, щоб записати важливі моменти подорожі, мобільний телефон, зарядний пристрій до нього.