Перше враження про Фінляндію складається як про країну злегка суперечливу. Зелений лісовий килим з поблискуючими озерами, невеликі ферми, затишні будиночки — і Ви починаєте думати, що ось-ось потрапите в патріархальний рай, де п’ють запашний трав’яний чай і пасуть північних оленів.

Тури в ФінляндіюМить — і Ви не бачите того, що очікуєте … Вже в аеропорту Вам стає ясно, що в цій північній країні не все так просто. Так, фіни тепер здебільшого живуть у містах, але на вихідні виїжджають в свої заміські котеджі, в яких, при всій близькості до природи і сільському побуті, проведений високошвидкісний інтернет.

Тури до Фінляндії відрізняються різноманітністю і гнучкими цінами. Прийнято вважати, що Суомі (так називають свою країну фіни) — це Санта Клаус, Новий рік, Різдво — і нічого більше.

Безумовно, ця північна країна — одне з кращих місць в світі для зустрічі по-справжньому казкового Нового року. Таких засніжених ялин і чистого морозного повітря, мабуть, ніде не знайдеться. Але велично красива зима — далеко не все, чим примітне це місце.

Географічно Фінляндія ділиться на прибережні низовини (розташовані вздовж Фінської і Ботнічної заток і Архіпелагового моря), північні верхів’я (Лапландія) і район озер (внутрішнє плато на південь від центру країни, багате густими лісами, озерами, болотами і драговинами).

Озера займають приблизно 10% території Фінляндії, тому часто її називають країною мільйона озер. Значна частина країни знаходиться за Північним полярним колом. Дістатися до Фінляндії можна різними способами — поїздом, літаком, автобусом. Але найчастіше туристи припливають сюди на комфортабельних поромах, перетинаючи Фінську затоку.

Тури до Фінляндії на поромі гарні насамперед своєю незвичністю: все-таки можливість більш-менш тривалої подорожі по воді надається нам нечасто.

Фінляндія була російської територією до 4 грудня 1917 року, поки після Жовтневої революції в Росії не стала незалежною республікою. У роки Першої світової війни в країну хлинув потік російських емігрантів, які не прийняли нову владу.

Великий відсоток росіян, особливо петербуржців, так і залишився жити тут. Багато відправлялися в інші країни Європи і осідали в Берліні, Празі, Парижі.

Завдяки загальному історичному минулому в Фінляндії багато місць, що нагадують про Росію. Наприклад, в Гельсінкі є кілька пам’ятників російським царям. А в одному з православних соборів — Успенському — знаходиться картина, подарована місту Миколою I. Ним же в 1837 році було засновано місто Ювяскюль, розташоване в красивому місці біля одного з найбільших озер з найчистішою водою — Пяйянне. А в Тампере знаходиться один з небагатьох діючих музеїв Леніна.

Відпочинок в ФінляндіїБагатовікова культура — особлива гордість країни. Плануючи свій відпочинок у Фінляндії майбутнім літом, відвідайте невеликі острівці, розкидані уздовж узбережжя Турку. Там пройде виставка Contemporary  Art  Archipelago — унікальне культурне подія, присвячена традиційним промислам і місцевому побуту.

Родзинка екскурсійних турів до Фінляндії

Родзинкою екскурсійних турів до Фінляндії цього літа будуть пішохідні екскурсії в Турку, що проводяться російськими гідами. Ви пройдетеся по набережній річки Аура, в гирлі якої більше семи століть тому зародилося місто, познайомитеся з середньовічною історією Турку і побуваєте в головній святині Фінляндії — Кафедральному соборі.

Місто Тампере — місце традиційного паломництва туристів. Воно розташоване на перешийку між двома озерами. Третє за величиною місто Фінляндії відоме як центр культури, спорту, подій, досліджень, освіти та бізнесу.

Приємно прогулятися вулицями, зайти в розважальний центр «Сярканніемі» і подивитися шоу дельфінів, відвідати акваріум екзотичних риб, планетарій, обертову оглядову вежу «Голка». Перед малюками гостинно розкриває двері музей Мумітролів.

Місто Куопіо, оточене тисячами озер, — унікальний природний край. Перлина цього краю — сині води озера Каллавесі, численні острови і місцеві жителі, чий цікавий і веселий характер відомий по всій Фінляндії.

«Дочка Балтійського моря» — так фіни називають Гельсінкі. Завдяки близькості моря тут не така морозна зима, як в Росії на тих же широтах.

Гельсінкі — дуже затишне і тихе місто, яке зберігає безліч скарбів культури, архітектури та історії. Відвідайте Кафедральний собор і Сенатську площу, пройдіться по старих кварталах біля ратуші, купіть на старому критому ринку що-небудь на пам’ять і спробуйте місцеві ласощі.

Популярна в Гельсінкі пам’ятка — морська фортеця Суоменлінна. Це оборонна споруда була побудована на підступах до Хельсінкі ще в 1700-х роках. Суоменлінна зараз — найвідоміший екскурсійний об’єкт і будинок для 850 жителів міста. Всього в півгодини їзди від Хельсінкі знаходиться найбільший в Європі аквапарк «Serena», що працює цілий рік.

Екскурсійні тури в Фінляндію дуже насичені. Гельсінкі часто стає лише відправним пунктом захоплюючої подорожі по країні Суомі. Тури до Фінляндії — це ще й гірськолижні курорти. Вуокатті, Леві, Рука, Сааріселька, Тахко  — життєрадісними, рум’яними, веселими повертаються мандрівники з цих поїздок.