Національну та іноземну валюту можна ввозити в країну в будь-яких кількостях. Товари, включаючи пиво, на які немає обмежень по кількості, без сплати мит і податків можна ввозити не більше ніж на суму 185 євро.

Алкоголь і тютюн

Люди, які приїжджають до Фінляндії менше ніж на 72 години, не мають право ввозити алкогольні напої. Ввезення алкогольних напоїв і тютюну здійснюється за такими правилами:

 • з 20 років можна ввезти 1 літр міцних напоїв (більше 22 градусів), 2 літри неміцних вин і 15 літрів пива
 • з 18 років можна ввезти 2 літри аперитивів або шампанського і 15 літрів пива
 • з 17 років можна ввезти 200 сигарет, або 100 сигарілл, або 50 сигар, або 250г. тютюну.

Також без сплати мита з 15 років можна ввезти до 100 гр. чаю або 40 гр. чайного екстракту і чайної есенції,  до 50 гр. духів і 0,25 л. туалетної води, 500 гр. кави або 200 гр. кавової есенції.

Продукти тваринного походження

Заборонено ввозити пташині яйця, м’ясо і м’ясопродукти. Можна ввезти невелику кількість м’яса північного оленя, зайця чи ведмедя, якщо у вас є спеціальний ветеринарний сертифікат, і ви пройшли платний прикордонний огляд на ветеринарному прикордонному контрольно-пропускному пункті. Ввозити молоко і молочні продукти не можна. Можна ввозити по 1 кілограму рибних продуктів, меду, жаб’ячих лапок і равликів для власного вживання. Крім того, дозволяється ввозити до 15 кг риби або одну цілу рибину, виловлену в ході любительської риболовлі. Можна ввозити в країну дитяче харчування або спеціальні види лікувального харчування, які містять м’ясо або молоко, в нерозпечатаній упаковці і на суму не більше 175 євро.

Що можна ввести до Фінляндії без мита?

Прибуваючи з-за меж ЄС, ви можете ввезти до Фінляндії без мит і податків алкогольні напої, тютюнові вироби, парфумерію, чай, каву для себе і своєї сім’ї в межах наступних обмежень:

 • 1 літр міцних напоїв (більше 22%)
 • 2 літри аперитивів або шампанського (менше 22%)
 • 2 літри неміцних вин
 • 16 літрів пива
 • 200 сигарет, або 100 сигарілл, або 50 сигар, або 250г. тютюну
 • 50г. духів і 0,25 л. туалетної води
 • 100г. чаю або 40г. чайного екстракту
 • 500г. кави або 200г. кавового екстракту

Якщо ви, прибуваючи з-за меж ЄС, можете довести, що алкоголь і тютюнові вироби, куплені в іншій державі ЄС, вже оподатковувалися, то ви можете ввезти їх на таких же умовах, що і людина, що прибуває безпосередньо з держави, що є членом ЄС.

Умови ввезення палива

Паливо, що знаходиться в бензобаку автомобіля, що їде з-за меж ЄС чи з ЄС, не обкладається митом або податками. Паливо в ємкостях не обкладається митом або податками, якщо обсяг його не перевищує 10 літрів, і якщо воно аналогічно паливу, що знаходиться в бензобаку.

На що треба заповнювати декларацію на фінському кордоні

Якщо у вас є товари, що обкладаються митом, акцизами, податками, або товари, ввезення яких обмежено, їх слід декларувати митному органу. Не можна ввозити без дозволу наркотичні речовини. Обмежено ввезення живих тварин і рослин, вогнепальної зброї і боєприпасів, холодної зброї.

Можна ввозити з собою з території ЄЕП медикаменти, законно куплені за рецептом і призначені для самостійного лікування, а також гомеопатичні препарати в обсязі, відповідному споживанню протягом, максимум, одного року. З-за меж ЄЕП — в обсязі, відповідному споживанню, максимум, трьох місяців. При цьому треба довести, що ліки призначено для вашого власного використання. Наприклад, пред’явивши рецепт або медичне свідоцтво.

Медикаменти, які куплені за рецептом і які є наркотичними засобами, можна ввозити для власного користування з держави, що є учасником Шенгенського договору в обсязі, відповідному споживанню протягом, максимум, одного місяця, а з держави, яка не є таким учасником — в обсязі, відповідному споживанню, максимум, 14 діб. При цьому потрібно довести необхідність для вас даного медикаменту за допомогою рецепта та довідки, яку видає аптека. При дотриманні всіх цих умов, медикаменти не треба декларувати.

Який коридор обрати на кордоні Фінляндії: зелений, червоний або синій

Якщо ви хочете провезти з собою більше товарів, ніж допускається без сплати мит і податків, якщо хочете ввезти товари, на які поширюються ввізні обмеження, якщо збираєтеся провезти що-небудь на продаж, то вибирайте червоний коридор.

Якщо вищеописані варіанти вас не цікавлять, і ви прибуваєте з держави, яка є членом ЄС, то вибирайте синій коридор.

Якщо вищеописані варіанти вас не цікавлять, і ви прибуваєте з держави, яка не є членом ЄС, то вибирайте зелений коридор.

Якщо ви не впевнені щодо правил і умов ввезення ваших товарів, вибирайте червоний коридор. Пам’ятайте, що пасажир, який вибрав синій або зелений коридори, все одно може бути перевірений. І якщо у нього виявлять що-небудь, що провозиться не за правилами, то ці товари конфіскують. А у випадку серйозного порушення, справа може дійти і до судового розгляду.