Мова: фінська і шведська, в популярних туристичних районах населення, в основному, говорить англійською, а також німецькою і, іноді, російською.

Столиця: Хельсінкі

Різниця в часі з Москвою: мінус 1:00

Гроші: євро

Телефонний код країни: 358

Як подзвонити всередині країни: якщо телефонуєте по телефону-автомату, то треба спочатку набрати код регіону, який починається з 0, а потім — номер абонента. Якщо телефонуєте з звичайного стаціонарного телефону, то набирати код регіону не потрібно.

Як подзвонити в іншу країну: спочатку треба набрати номер міжнародної лінії (999, 990, 99500, 00), потім код країни (для Росії — 07), потім номер телефону.

Полезные советы о туризме и отдыхе на сайте http://advices.com.ua.

Мобільний зв’язок: поширений по всій країні, але підключення здійснюється тільки в спеціальних магазинах. Для розмов усередині Фінляндії найдешевше використовувати мережу Saunalahti (найдешевша карта коштує 15 євро), з російських операторів найдешевший роумінг у Фінляндії у оператора Tele 2.

Телефони для екстрених випадків:

 • 10022 — поліція,
 • 112 — загальний телефон служби порятунку (швидка допомога, пожежна служба).

Адреса посольства Російської Федерації в Фінляндії: Tehtaankatu IB, Fin — 00140 Helsinki, тел. 661876, 661 877.

Консульський відділ Посольства Російської Федерації: Vuorimiehenkatu 6 Fin — 00140 Helsinki, тел.661 449.

Клімат: континентальний. Найтеплішим місцем Фінляндії є Аландські острови (середня температура в січні складає -4 ? C), найхолоднішим — північно-західна частина Лапландії (-16 ? C). Основна частина Фінляндії має середню температуру січня від -5 ? C до -7 ? C. Літо досить прохолодне, особливо на північ від Ботнічної затоки. Заморозки вночі бувають навіть у липні. Середня температура в липні коливається від +15 ? C до +17 ? C, хоча в Південній Фінляндії середня температура липня складає від +21 ? C до +23 ? C. Для клімату Фінляндії характерна велика кількість вітряних днів. Переважають південно-західні теплі і вологі вітри, що дмуть з Ботнічної затоки і приносять велику кількість опадів. На узбережжі опади частіше випадають восени, а в центральних районах — взимку. На півночі країни сніг лежить з кінця жовтня по кінець травня, а в центральній частині — з кінця листопада до початку травня.

Особливості сервісу та обслуговування: харчування в країні дуже якісне, до туристів всі, від покоївки до господаря готелю, дуже уважні. На відомих курортах, як правило, працює, в тому числі, і російськомовний персонал. У багатьох готелях можна знайти карти та інформаційні брошури російською мовою. Чайові давати не прийнято.

Візовий режим: для того, щоб в’їхати в країну, треба мати закордонний паспорт і візу, яку видають в Посольстві або Генеральному Консульстві Фінляндії, а також у їхніх відділеннях. Для отримання фінської візи необхідно мати: заповнену анкету, яка видається в посольстві з двома фотографіями 3,5 на 4,5 см; закордонний паспорт і чеки, що підтверджують оплату візи, які видаються в посольстві.

Страхування: медичне страхування при в’їзді в країну є обов’язковим. Мінімальна сума в страховому полісі становить 30 тисяч доларів і покриває витрати на оплату медичних послуг, перебування в стаціонарі у Фінляндії і транспортування назад до Росії. Термін дії страхового поліса не повинен бути менше, ніж термін дії візи.

Куріння: у Фінляндії діє один з найсуворіших у світі законів про куріння. Куріння заборонено в громадських місцях, приміщеннях для обслуговування клієнтів, у громадському транспорті, у школах та інших навчальних закладах, в офісах і на робочих місцях. Куріння заборонено також під час будь-яких громадських заходів і на пришкільній території. Дозволено паління тільки в спеціально обладнаній кімнаті для куріння. Продаж тютюнових виробів особам молодше 17 років заборонено. Пачка сигарет коштує приблизно 3-4 євро.

Ціни: досить високі для країн Скандинавії. Особливо дорогі продукти, привезені з інших країн, наприклад овочі та фрукти, алкоголь і бензин. Літр бензину коштує 1,25 євро. Алкоголь продається тільки в спеціальних державних магазинах, які називаються «Alko». На основні продукти харчування, такі як хліб, молоко, м’ясо, ціни приблизно такі ж, як у Москві. Одяг дорогий, але якісний, підробка відомих марок виключена.

Покупки: магазини працюють в будні з 9.00 до 18.00, у суботу з 9.00 до 15.00, деякі магазини в будні відкриті до 21.00, а по суботах до 18.00. Супермаркети в торговому центрі «Asematunneli», який знаходиться в тунелі під залізничним вокзалом міста Гельсінкі, працюють з 10.00 до 22.00 у будні, а в суботу — з 12.00.

Люди, що не проживають у країнах ЄС, можуть здійснювати в Фінляндії покупки за ціною без експортного податку, так звані покупки tax-free, тобто, приблизно на 12-16% дешевше. Робити це можна тільки в магазинах, що мають знак «Тax-free». У такому магазині вам випишуть чек на суму знижки. Потім, на кордоні — на поромному терміналі, в аеропорту чи поїзді, за цим чеком вам повернуть гроші готівкою. Такі покупки не можна відкривати до виїзду з країни.

Банки працюють з 9.15 до 16.15 з понеділка по п’ятницю. В інший час валюту можна поміняти в аеропорту Вантаа або на центральному залізничному вокзалі в місті Гельсінкі.

Гірськолижні курорти Фінляндії: у Фінляндії близько 150 гірськолижних курортів. Самий ближній до кордону, Мюллюмякі, знаходиться всього за 30 км від кордону. До самого великого, Юлляса, треба їхати на машині два дні.

Громадський транспорт:  квитки на громадський транспорт можна купити заздалегідь на автовокзалі, залізничному вокзалі або в кіоску, позначеному літерою «R». Також квитки продають водії автобусів і трамваїв, кондуктори в електричках. У метро квитки продаються в спеціальних автоматах. У громадському транспорті є автомати для компостування квитків. Квиток діє тільки після компостування пасажиром. За безквитковий проїзд стягується штраф. Залізничне сполучення всередині країни дуже розвинене і до будь-якого великого міста можна доїхати на поїзді.

Напруга в мережі: 220 В.

Безпека: рівень злочинності у Фінляндії дуже низький у порівнянні з більшістю європейських держав. У цій країні немає необхідності побоюватися за свою особисту безпеку.

Природні небезпеки: у хвойних лісах водяться ведмеді, вовки, рисі.

Вихідні та святкові дні в Фінляндії:

 • 1 січня — Новий рік
 • 6 січня — Хрещення
 • 25 — 28 березня — Великдень
 • 1 травня — Свято Весни
 • 15 травня — Вознесіння
 • 25 червня — Іванів день
 • 5 листопада — День всіх святих
 • 6 грудня — День незалежності Фінляндії
 • 25 — 26 грудня – Різдво

У ці дні багато магазинів не працюють.